Csapatunk roverekből álló kisebb csoportja ellátogatott a szerencsi cserkésznapra, amely hivatalos nevén "V. Tokaj-hegyaljai Cserkész Hadijátékok és Zöld Cserkésznap"-ként ismert. A kellemes, kalandos és élményekben gazdag hétvégéről írt beszámoló alább olvasható Beus tollából:
Öten vágtunk neki a hosszúnak hitt útnak, de egy-két falu lehagyásával hamar kiderült, hogy ez a Szerencs nincs is olyan messze Szepsitől. Megérkezésünk egy kicsit kalandos volt, mivel egy nem létező utcát kerestünk. Végül a GPS koordináták alapján a jó helyen, néhány harcra felfegyverzett ifjú katona fogadott bennünket. A korai órák érkezése miatt bebarangoltuk a szerencsi várudvart. Az esti órákban keretmesés számháborúra mentünk a közeli ún. Árpád-hegyre. Amikor pedig besötétedett, a szomszéd számait se tudtuk leolvasni, mókás volt villanylámpa nélkül. Már a csillagok is megjelentek az égbolton, a nap zárásaként egy „történelmi élménytábortűzön” vehettünk részt.
Szombatra derült ki, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek Felvidékről. Reggeli megnyitó ceremónia, Bocskai István szobrának megkoszorúzása után vettük észre egymást. Egy megajátékkal kezdődött a Cserkésznap, a színháborúval. Beneveztünk a Zöld Cserkésznap versenyébe a bicikliért. Ehhez végigjártuk a tudatos és felelősségteljes életet kínáló, természetvédő állomásokat. Gyűjtöttük a pontszámokat és terveztük, hogyan jövünk haza egy biciklivel, ami nem fér az autónkba. A délutáni forgatagon mindent kipróbáltunk, amit csak lehetet, amit elértünk, amit érkeztünk. Nálunk a különböző biciklikből összeállított verziók (tandem, egykerekes, stb.) tetszettek, mert ahányszor szem elől tévesztettem a fiúkat, tudtam, hogy hol keressem őket. A késő délutáni órákban volt a tombola húzása. A biciklit, ha nem is mi, de felvidéki cserkészünk, Szendi Tünde nyerte meg. Zárórakor, a szabadtéri koncerten már szinte mindenki táncolt a Balkan Fanatik együttes zenéire.
Vasárnap kora délelőtt, hosszas búcsúzkodás után a felvidéki cserkészek elindultak haza.