Augusztus folyamán 5 alkalommal gyűlt össze a csapat a métagyakorlásra és taktika megbeszélésre a hegyen,a csapatréten. Már több cserkészcsapat is üzente, hogy bizony ők viszik el pálmát.
Leírhatatlan az az öröm, amit az III.országos métabajnokság végeztével éreztünk. Mi vehettük át a győztes kupát. Köszönet Majoros apukának, aki csodás métaütőt készített, ami csak növelte a lelkesedést.
A métacsapat tagjai: Szanyi Tamás, Hiblár György, Balta Istán, Szpisák Ádám, Szanyi Imre, Molnár Bence, Majoros Zsuzsa, Sztropko Emil, Zborai Beáta, Szpisák Adriána, Fazekas Karolina, Takács Gabriella.
A sikeres szereplést tetézte az is, hogy a V. országos akadályversenyen a 2.helyezést a Kabóca és a 3.helyezést a Csillag őrs érte el.
Az ÚjSzó 1999.november 17-i száma így számolt be az eseményről:
Szeptember második hétvégéjén Szlovákia keleti végén, egy gyönyörű helyszínen, Szaláncon kerül sor a Szlovákiai Cserkészszövetség 5. országos akadályversenyére és a 3. országos métabajnokságra. Aki már járt ott, csak az tudja milyen fenséges a több száz éves fák alatt, a kristálytiszta víz mellett játszani és versenyezni. A tiszta levegő, a ragyogó idő, a természet állandó látványa minden cserkész álma és vágy, ezért nem csoda, hogy Szlovákia magyar cserkészeinek színe java benevezett a két nagy versenybe. A métabajnokságra már Pénteken sor került, és egész nap szurkolt, ütött, futott a nyolc versenycsapat 12 játékosa, és hatalmas szurkolótábora. A méta egy ősi magyar fiújáték, és a ma ismert sportok közül a baseball-ra hasonlít. Persze az ügyesség és talpraesettség a métánál sem hiányozhat! Az egész napos küzdelem végén a dobogó tetejére a Szepsi cserkészek csapata került, őket a bábidenali-bodaki-nádszegi cserkészek egyesített csapata, valamint az érsekújvári cserkészek követték. A napot az elmaradhatatlan cserkésztábortűz tette még felejthetetlenebbé, melyet az évszázados fák tövében raktak meg. Itt elsősorban a szalánci vár mondái, és Károly Róbert kora elevenedett meg a cserkészek előadásában. A szombati nap sem szenvedett hiányt játékos lendületből, vidám gyermekkacajból és ügyes talpraesettségből, ugyanis a 18 induló versenycsapat mindegyikének számot kellett adnia az első cserkészpróba anyagából a 20 km hosszú akadálypálya során. Mindezt a magyar történelem ismételt felelevenítése tette élvezetesebbé, tanulságosabbá. A résztvevők mindegyike számot adott arról, mit sajátított el az elmúl évek során természetismeretből, történelemből, magyar népdalkörből. Ezen kívül még morzeadási és rovásírásos üzenetet kellett megfejteniük, az elsősegélynyújtás, tavon átkelés, sziklamászás pedig talpraesettségüket és edzettségüket tette próbára. A cél az Izra tengerszem volt, mely a szlovák-magyar országhatár közelében terül el. Az első három helyezés közel maximális pontszámmal osztott lett, mely cserkészeink tudását bizonyítja. A győztes két csapat az Ipolysági és a királyhelmeci lett. A napot egy esti ökomenikus szentmise tett meg ünnepélyesebbé.
Az utolsó nap az eredményhirdetés, valamint a hazautatás jegyében telt el. A Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség szeretné megköszönni minden kedves támogatójának, hogy lehetővé tette a rendezvény megszervezését. (csé)